Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Prośba o szczególną troskę komisarz ds. polityki regionalnej dla poszkodowanych w nawałnicach

dodano 2017-09-20 17:12 w kategorii: Akcje

- Zdajemy sobie sprawę, iż tylko rządy narodowe są uprawnione do występowania o środki z Europejskiego Funduszu Solidarności, ale jako polscy członkowie Grupy Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim chcielibyśmy zwrócić Pani uwagę, na przewlekłość działań polskiego rządu w związku z niszczycielskimi burzami na terenie województw: Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego i Wielkopolskiego – czytamy w liście eurodeputowanych SLD do komisarz  ds. polityki regionalnej Coriny Cretu.
 
Politycy lewicy zwracają uwagę, iż minęło już 5 tygodni od burz, które zdewastowały region i poczyniły straty na ponad 700 mln euro, a polski rząd wciąż nie wystąpił z wnioskiem o wsparcie z  Europejskiego Funduszu Solidarności. 
 
Polska ma tylko 12 tygodni na wystąpienia o środki do UE od wystąpienia katastrofy – przypominają posłowie SLD i proszą o szczególną troskę komisarz Cretu nad regionami poszkodowanymi w ostatnich klęskach żywiołowych. 
 
 
 


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.