Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller: Lepper, Giertych i Kaczyński to była trójka eurosceptyków

dodano 2017-09-19 11:00 w kategorii: Informacje

- Zachowanie PiS-u z tamtych lat było mocno zdystansowane - przypomniał Leszek Miller czas, kiedy Polska wchodziła do Unii Europejskiej, a on sam stał na czele rządu. - Lepper, Giertych i Kaczyński to była ta trójka, która uważała, że wejście Polski do UE oznacza więcej zagrożeń niż korzyści - podkreślił Miller.

- „Polexit” dziś nie oznacza wychodzenia Polski z Unii, ale utrzymywanie naszego kraju na najniższym poziomie integracji – ocenił były premier. - Oznacza to wyrywanie z Brukseli różnych pieniędzy, które można wyrwać, ale jednocześnie niechęć do podporządkowania się kryteriom kopenhaskim w pełnym tego słowa znaczeniu – stwierdził i przypomniał, iż „kryteria kopenhaskie nie tylko kwestie ekonomiczne ale i prawne oraz polityczne”.

Oglądaj cały wywiad z Leszkiem Millerem w programi "Onet Rano", kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.